A może… przyszła pisarka??? Zuzia Armata

19 października w dyrektorskim gabinecie naszej szkoły miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Zuzia Armata, uczennica klasy 5c, w obecności swoich rodziców, otrzymała niedawno wydaną książkę pt. „Tajemnicza wyprawa”, której jest współautorką.

Przypomnę, że Zuzia znalazła się w gronie 30 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ph. Popisz się talentem”, zorganizowanego przez wydawnictwo Nowa Era.   Wręczony naszej młodej pisarce egzemplarz wieńczy zmagania konkursowe – zawiera opowiadania zwycięzców drugiej edycji tegoż konkursu.

Tak o tej pozycji wydawniczej wypowiadają się Organizatorzy:

            Jesteśmy dumni, że są to opowiadania tak kreatywne, pomysłowe i zaskakujące. Przypominamy, że bohaterami tekstów jest superrodzeństwo – Ela i Wojtek – którzy podróżują po Polsce i przeżywają absolutnie niesamowite przygody. Kto zechce wyruszyć ich tropem, pozna ulubione miejsca i małe ojczyzny młodych pisarzy. Wszystkie teksty zostały pięknie zilustrowane przez Annę Gensler i Wojtka Sendala. Twarda oprawa i pokaźny format sprawiają, że „Tajemnicza wyprawa” to świetna publikacja na prezent lub nagrodę. Szczególnie, że na końcu książki znajdują się dwie sekcje, które umożliwiają każdemu czytelnikowi dołączenie do naszej literacko-podróżniczej przygody. Część pod tytułem „Ty też możesz popisać się talentem” zachęca uczniów do napisania własnego opowiadania. Jest na to w książce specjalne miejsce. Z kolei „Podróżownik” ułatwia zaplanowanie własnej podróży po kraju. Wystarczy ołówek, mapa… i dużo wyobraźni.

( źrodło: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem)

Opowiadanie Zuzi pt. „ Magia Frysztaka”, jak się już domyślacie, umieszcza przygody bohaterów na terenie naszej Ziemi Frysztackiej. Ich przebieg poznajcie sami, wypożyczając książkę ze szkolnej biblioteki.

Laureatce i nietuzinkowej uczennicy serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Kto wie, może kiedyś będziemy się ustawić w kolejce do Zuzi po autograf!

 

M. Filip

20181025_090837dav