Daria Stępień – laureatką VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii

111W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w VII Dyktandzie Niepodległościowym Po polsku o historii. Organizatorom ponownie udało się zorganizować święto historii i języka ojczystego w formie uczniowskiego współzawodnictwa. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.

Etap szkolny kategoria klas IV-VI

I miejsce – Daria Stępień (6c)

II miejsce – Bryda Patrycja (6a)

III miejsce – Ostalecki Kacper (6b) IV miejsce – Arciszewska Aleksandra (5c)

Kategoria klas VII –VIII

I miejsce – Czarnik Adrian (7b)

II miejsce – Lenart Natalia 8a)

III miejsce – Płoucha Martyna (8a)

IV miejsce – Pasek Aleksander ( 7b) Czarnik Karina (8c) Czech Szymon (8a)

Zdobyta ilość punktów pozwoliła powyższym uczniom wziąć udział w etapie wojewódzkim, który odbył się w Dobrzechowie. I w tej części konkursu reprezentanci naszej szkoły napisali tekst dyktanda bardzo dobrze, gdyż większość z nich znalazła się w gronie 30 osób, które w województwie podkarpackim najpoprawniej piszą po polsku o historii. Natomiast Daria Stępień, z klasy 6c, plasując się na XII miejscu, zdobyła tytuł Laureata i w dniu 22 listopada 2019 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, z rąk Podkarpackiej Kurator Oświaty Małgorzaty Rauch, odebrała nagrodę i stosowne zaświadczenie. Bardzo blisko zdobycia tytułu laureata była także Martyna Płoucha z klasy 8a, której zabrakło do tego sukcesu zaledwie 0,5 punktu. Zdobywczyni tytułu laureata oraz wszystkim wymienionym w tym artykule serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w różnorodnych zmaganiach z językiem polskim.