Daria Przemyśl

Kolejny sukces Darii Stępień 

28 kwietnia 2021 roku na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się gala podsumowująca IV edycję wojewódzkiego konkursu literackiego ph. „Są gdzieś okna, które płoną cały czas”. Spośród 136 uczestników konkursu, jury przyznało I miejsce uczennicy naszej szkoły, Darii Stępień z kl.7c, za pracę pt. „ Hania, czyli ważna lekcja dla reszty świata”

Ze względu na pandemię Zwyciężczyni – której bardzo serdecznie gratulujemy - połączyła się z organizatorami gali za pomocą aplikacji Teams i udzieliła wywiadu, natomiast dzień później rozmawiała z panią redaktor Radia Rzeszów Bernadetą Szczyptą w audycji pt. Świat Młodych.

Zachęcamy do zapoznania się z treściami zamieszczonymi pod linkami znajdującymi się poniżej, nie tylko ze względu na sukces Darii oraz Jej wypowiedź, z której dowiecie się, kogo nazywamy sawantem i dlaczego ta wiadomość jest dla nas bardzo ważna, ale także na tematykę, jakiej dotyczył ten konkurs. Teksty literackie, które uczestniczy tworzyli, dotyczyły bowiem różnych rodzajów niepełnosprawności i spraw związanych z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością wśród ogółu społeczeństwa.

Pomysłodawcą konkursu jest Krzysztof Gudzelak, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, współorganizatora konkursu, doskonale rozumiejący problem niepełnosprawności, bo sam od lat się z nią zmaga. Inicjując kilka lat temu ten konkurs w swojej szkole, chciał zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się tematem.” I jak widać, z powodzeniem. (na podst. https://www.eska.pl/przemysl/iv-edycja-konkursu-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas-za-nami-audio-aa-fYXK-4eZe-B2YN.html)

https://radio.rzeszow.pl/audycje/znamy-laureatow-konkursu-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas

link do relacji z podsumowania konkursu i wywiad z Darią w Radiu Rzeszów

https://www.eska.pl/przemysl/iv-edycja-konkursu-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas-za-nami-audio-aa-fYXK-4eZe-B2YN.html

artykuł o konkursie