POTYCZKI SPORTOWE 2021/2022

Igrzyska Młodzieży Szkolnej(IMS) KL. 7-8

Chłopcy

Bieg na dystans 100 m.:

1 miejsce Perłowski Przemek(8a) w Gminie i VII m w Powiecie.

2 miejsce Jamrogowicz Krzysztof w Gminie i IX m w Powiecie.

Dziewczyny:

Bieg na dystans 100m.

Bryda Patrycja(8a) 1 miejsce w gminie, 1 miejsce w Powiecie i 4 miejsce w Finale Wojewódzkim

Bandrowska Julia(8a), 2 miejsce 1 miejsce w Powiecie i 9 miejsce w Finale Wojewódzkim

Skok w dal

Dykas Martyna(7b) ,1 miejsce w gminie, 1 miejsce w Powiecie i 12 miejsce w Finale Wojewódzkim

Mendocha Anita(8a ), 1 miejsce w Powiecie i 16 miejsce w Finale Wojewódzkim

Pchnięcie kulą

Sznerch Julia(8a) 1 miejsce w Gminie, 1 miejsce w Powiecie i 13 miejsce w Finale Wojewódzkim

Mendocha Gabrysia(8a), 2 miejsce w Gminie i 3 miejsce w Powiecie .

 

Igrzyska Dzieci: 

Bieg na dystans 600 m

Pilut Lena (7a) 1 miejsce w Gminie, 1 miejsce w Powiecie i 14 miejsce w Finale Wojewódzkim

Majcher Kamila (7b) 3 miejsce w Gminie, 3 miejsce w Powiecie i 14 miejsce w Finale Wojewódzkim

 

FINAŁ WOJEWÓDZKI ,,Festiwal sztafet”

Dziewczyny (IMS)

SZTAFETA 4X100m

SP FRYSZTAK w składzie:

(Mendocha Anita – Dykas Martyna -Bandrowska Julia – Bryda Patrycja) 1 miejsce w Finale Wojewódzkim i złoty medal w czasie 55.21s.(świetny wynik!- dziewczyny zdeklasowały rywalki).

 

SZTAFETA OLIMPIJSKA (800X400X200X100) chłopców

SP. Frysztak ( Ostrowski Gabriel– Arciszewski Filip – Jamrogowicz Krzysztof – Perłowski Przemek) IX miejsce w Finale Wojewódzkim(także dobry wynik- konkurencja była duża)

 SZTAFETA SZWEDZKA (400X300X200X100) w składzie:

(Pilut Lena – Majcher Kamila – Filip Karolina – Rec Martyna) 5 miejsce w Finale Wojewódzkim ( bardzo wysoka lokata, zwłaszcza, że starowało więcej jak 20 zespołów!

Ostatnie wyniki zawodów uczniów naszej szkoły:

 WYNIKI  FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH W „Sztafetowych biegach przełajowych” Kolbuszowa 2021

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

Dziewczyny:

V miejsce SP. FRYSZTAK – / DYKAS Martyna, MENDOCHA Anita, MENDOCHA Gabrysia, BANDROWSKA Julka, WOJCIECHOWSKA Klementyna, BRYDA Patrycja/

XV miejsce SP. FRYSZTAK – / OSTROWSKI Gabryś, TWARDZICKI Tomek, JAMROGOWICZ Krzysztof, ARCISZEWSKI Filip, PERŁOWSKI Przemek, HUSAR Kacper, (DOMINIK Krystian – brał udział w zawodach powiatowych).

IGRZYSKA  DZIECI:

Dziewczyny;

 VIII  miejsce SP. FRYSZTAK – / PILUT Lena, FILP Karolina, KULIŃSKI Kamila, GOLOWSKA Małgorzata, WOJCIECHOWSKA Melania, MAJCHER Kamila.

WSZYSTKIE WYMIENIONE NASZE ZESPOŁY, ZANIM DOTARŁY DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, MUSIAŁY POKONAĆ „RYWALI” W ZAWODACH GMINNYCH ORAZ W ZAWODACH POWIATOWYCH!!!

 Wyniki naszych drużyn z powiatowych zawodów w drużynowo indywidualnych biegach przełajowych” – FRYSZTAK 20.10.2021r.

 W dniu 20.10.2021r. na obiektach GOSiR we Frysztaku, odbyły się powiatowe, drużynowo – indywidualne biegi przełajowe, w których udział wzięło 280 zawodników. W niektórych kategoriach wiekowych startowało nawet po 8 drużyn(szkół). Ogółem w zawodach uczestniczyły drużyny z 16 szkół podstawowych z terenu powiatu strzyżowskiego.

IGRZYSKA  DZIECI

KL. IV i młodsi

Dziewczynki

INDYWIDUALNIE:

19 miejsce TULEJA Marysia(uczennica 2 klasy!) –  w tej kategorii startowało 40 zawodniczek.

CHŁOPCY

 miejsce SP. Frysztak i awans do zawodów rejonowych! / PILUT Wiktor, GIERA Julian, ZIMBA Mikołaj, JAGODZIŃSKI Maciej, KULIŃSKI Przemek, URBAN Maksymilian.

INDYWIDUALNIE:

3 miejsce – PILUT Wiktor – SP. Frysztak

KL. VI i młodsi

Dziewczynki

1 miejsce SP. Frysztak i awans do zawodów rejonowych / PILUT Lena, KULIŃSKI Kamila, WOJCIECHOWSKA Melania, FILIP Karolina, GOLOWSKA Małgosia, MAJCHER Kamila/.

INDYWIDUALNIE:

1 miejsce -  MAJCHER Kamila – SP. Frysztak

2 miejsce – PILUT Lena – SP. Frysztak

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dziewczyny

1 miejsce SP. Frysztak i awans do zawodów rejonowych! /DYKAS Martyna, MENDOCHA Anita, MENDOCHA Gabrysia, BANDROWSKA Julia, BRYDA Patrycja

INDYWIDUALNIE:

1 miejsce – Bryda Patrycja – SP Frysztak

CHŁOPCY

1 miejsce SP. Frysztak i awans do zawodów rejonowych / OSTROWSKI Gabryś, ARCISZEWSKI Filip, HUSAR Kacper, JAMROGOWICZ Krzysztof, TWARDZICKI Tomek, PERŁOWSKI Przemek – /WOJCIECHOWSKI Mieszko-brał udział w zawodach gminnych/

INDYWIDUALNIE:

1 miejsce – Ostrowski Gabryś – SP Frysztak

Wszystkie nasze drużyny zwyciężyły w zawodach gminnych, co umożliwiło im wystartować w zawodach powiatowych!!!. Zawody rejonowe odbędą się w edycji wiosenne, roku szkolnego 2021/22.

                                                                                                                                                                                                          Leszek Jędrysik

 

POTYCZKI SPORTOWE 2020/2021

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: (klasy 7-8) -

Julia Bandrowska I miejsce w gminie w biegu na 100 metrów i awans do zawodów powiatowych (nie odbyły się-pandemia!).

- Patrycja Bryda I miejsce w gminie w skoku w dal i awans do zawodów powiatowych (nie odbyły się- pandemia!).

-  Anita Mendocha III miejsce w gminie w biegu na 300 metrów i awans do zawodów powiatowych (nie odbyły się – pandemia!).

-  miejsce w Finale wojewódzkim w lidze lekkoatletycznej dziewcząt (Bryda Patrycja, Bandrowska Julia, Mendocha Anita, Mendocha Gabriela, Matyasz Julia, Matyasz Julia, Chrobok Zuzanna, Stefanik Anna, Lachor Gabriela)

  • Najlepsze wyniki indywidualnie:

- Bryda Patrycja I miejsce w Finale wojewódzkim w biegu na 100 metrów

- Bandrowska Julia II miejsce w Finale wojewódzkim w biegu na 100 metrów

- Mendocha Gabriela III miejsce w Finale wojewódzkim w pchnięciu kulą.

I miejsce sztafety 4×100 metrów w finale wojewódzkim dziewcząt w składzie: Mendocha Gabriela, Mendocha Anita, Bandrowska Julia, Bryda Patrycja Igrzyska Dzieci: (klasy 4-6)

  • Dykas Martyna I miejsce w gminie w skoku w dal i awans do zawodów powiatowych(nie odbyły się-pandemia!).
  • Wojciechowska Klementyna II miejsce w gminie w skoku w biegu na 600 metrów i awans do zawodów powiatowych(nie odbyły się- pandemia!).
  • Jamróg Julia I miejsce w gminie w skoku w biegu na 600 metrów i awans do zawodów powiatowych(nie odbyty się-pandemia!).

POTYCZKI SPORTOWE 2019/2020

Wrzesień był miesiącem ze wzmożoną ilością lekkoatletycznych zawodów sportowych, począwszy od szczebla gminnego po finały wojewódzkie. Uczniowie z klasy sportowej i innych klas przystąpili do zmagań z wielkim animuszem, zwłaszcza, że już wcześniej przygotowywali się do nowej edycji rywalizacji międzyszkolnej (obóz dochodzący w sierpniu).

Pierwszymi zawodami, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (wiekowo do klas szóstych) były Indywidualne Mistrzostwa LA, z których do zawodów powiatowych awansowało aż 17 uczniów na 24 możliwe miejsca. W eliminacjach powiatowych uczniowie wypadli dobrze, a do zawodów wojewódzkich awans wywalczyło 7 uczniów z naszej szkoły. Byli to: Bandrowska Julia w biegu na dystansie 60 m, Mendocha Gabrysia w biegu na dystansie 600 m, Bryda Patrycja, Mendocha Anita i Dykas Martyna w skoku w dal, Perłowski Przemek

w skoku w dal oraz Ostrowski Gabriel w biegu na dystansie 1000 m. Podkreślić należy, że zarówno zawody gminne jak i powiatowe odbywały się na nowo wybudowanym obiekcie sportowym (Orliku lekkoatletycznym) przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku. Nasza młodzież mogła doświadczyć niezapomnianych wrażeń i poczuć się jak prawdziwi lekkoatleci, których przecież doskonale znają z przekazów medialnych. Taki stadion lekkoatletyczny to chluba naszej gminy i powiatu, o czym niejednokrotnie mówili nauczyciele, którzy przywieźli młodzież na te zawody.

Finał wojewódzki odbył się w Rzeszowie w dniu 25.09.2019 r. i, niestety, nie był to dobry dzień dla startującej młodzieży ze względu na przejmujący chłód i dosyć silny wiatr. Jednak wszyscy sportowcy dzielnie stawiali czoła panującym warunkom i nie tylko osiągali dobre wyniki, ale także najlepsze w historii niektórych konkurencji (skok w dal).

Patrycja Bryda w skoku w dal wynikiem 4.55 m wywalczyła brązowy medal (bardzo duże osiągnięcie), a Julka Bandrowska w biegu na 60 m wystąpiła w ścisłym finale i zameldowała się na ósmym miejscu, uzyskując czas 9:29 . Ponadto Przemek Perłowski skokiem na odległość 4,39 m zajął dziesiąte miejsce, Mendocha Gabrysia w biegu na 600 m uzyskała wynik 2:00.96 , co dało jej trzynastą pozycję. Zauważyć tutaj należy, że konkurencja była olbrzymia, gdyż w jednej sekundzie na mecie zameldowało się aż pięć zawodniczek, wśród których była też nasza Gabrysia. Trzynasta w skoku w dal była Mendocha Anita, a trzydziestą trzecią lokatą w województwie, również w skoku, może pochwalić się Martynka Dykas, która jest o rok młodsza od swoich rywalek.

Trzydziesty czwarty w województwie był Gabryś Ostrowski, ale on walczył także z własnym przeziębieniem.

Myślę, że osiągnięte wyniki przez naszą młodzież zyskują na wartości, jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż w każdej z konkurencji w finale wojewódzkim brało udział około pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek, a przecież byli to najlepsi zawodnicy i zawodniczki z dwudziestu pięciu powiatów naszego województwa.

Gratulujemy!!!

To jeszcze nie wszystko, bo w zawodach drużynowych sztafetowych biegów przełajowych (10 x 800 m) dziewczynki z naszej szkoły pokonały wszystkie konkurujące z nimi sztafety  w powiecie i awansowały do zawodów rejonowych, a chłopcy, plasując się na drugim miejscu w powiecie, także uzyskali upragniony awans do zawodów rejonowych, który odbył się na obiektach „Bursaki” w Krośnie w dniu 16.10.2019 r. Po zaciętym pojedynku biegowym z wieloma reprezentacjami szkół (mistrzowie i wicemistrzowie powiatów jasielskiego i krośnieńskiego) nasze dziewczyny ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu, co zagwarantowało im awans do zawodów wojewódzkich. Chłopcy zaś uplasowali się w tych zawodach na miejscu szóstym, ale tym razem awansu nie osiągnęli. Na finał wojewódzki       w sztafetowych biegach przełajowych dziewczyny pojechały do miejscowości Pustynia k. Dębicy. Warunki startowe były bardzo dobre, ale i rywalki znakomite. Po twardej i nieustępliwej walce nasza sztafeta uplasowała się na jedenastym miejscu w województwie podkarpackim. Naszą szkołę reprezentowały: Mendocha Gabrysia, Bryda Patrycja, Dykas Martyna, Godek Maja, Mendocha Anita, Chrobok Zuzia, Wojciechowska Klementyna, Pawlus Emilka, Pilut Lenka, Steczkowska Zosia, Pasieczna Angelika.

W międzyczasie kilka naszych szkolnych reprezentacji walczyło w zawodach szczebla powiatowego w Strzyżowie w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Znowu nasze dziewczyny okazały się najlepsze i wygrały zdecydowanie w kategorii klas VI i V,

a tym samym uzyskały prawo startu w zawodach rejonowych.( Bryda Patrycja, Mendocha Anita, Dykas Martyna, Steczkowska Zosia, Godek Majka, Wojciechowska Klementyna, Pawlus Emilka, Pasieczna Angelika). Chłopcy zaś w tej samej kategorii uplasowali się na miejscu czwartym ( Ostrowski Gabryś, Twardzicki Tomek, Perłowski Przemek, Husar Kacper, Wojciechowski Mieszko, Jamrogowicz Krzysztof, Ziobrowski Jakub). W kategorii klas IV i młodsi (tutaj decydował rok urodzenia-2009 i młodsi) dziewczynki w składzie: Pilut Lenka, Stefanik Ania, Winiarska Mariola, Biedroń Madzia, Michalec Natalia i Sadowska Anna uplasowały się na miejscu trzecim i choć awansu jako drużyna nie wywalczyły,

to indywidualnie aż dwie zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Ten bieg wygrała Pilut Lenka, a na trzecim miejscu finiszowała Ania Stefanik. Chłopcy w tej kategorii zajęli miejsce siódme (Skiba Szymon, Mokrzycki Adrian, Zielony Igor, Skotnicki Mikołaj, Król Kacper, Staniszewski Przemek, Zapór Kamil, Szymkowicz Szymon).

W tych zawodach mieliśmy jeszcze jedną drużynę chłopców w starszej kategorii wiekowej tj. klas VIII i VII (Świszcz Eryk, Król Kamil, Muszyński Hubert, Kowalski Kamil). Nasza drużyna oparta wyłącznie na chłopcach z klasy siódmej zajęła miejsce dziewiąte.

Wszystkim naszym biegaczom gratulujemy, a Tym, którzy wywalczyli awans do przyszłorocznych, wiosennych zawodów rejonowych życzymy wytrwałości w dalszej pracy i awansu do ścisłego finału wojewódzkiego.

Gratulujemy!!!

IMG_4757IMG_4759IMG_4762IMG_4469

IMG_4465