Rok szkolny 2018/2019

 XIII Wojewódzki Konkurs Origami

Kategoria tradycyjny moduł chiński – klasa VIII

I miejsce – Natalia Stasiowska, kl. VIIIb

II miejsce – Cezary Ogorzałek, kl. VIIIa

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum -  klasa III

I miejsce –Zuzanna Owczarska, kl. IIIb

I miejsce – Aleksandra Chrobok, kl. IIIa


XXIV Ogólnopolski Konkurs Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło

I miejsce – Zuzanna Armata


I Wojewódzki Konkurs z Fizyki „CZAR FIZYKI”

I miejsce- Oliwia Godek, kl. IIIB gimnazjum


Ogólnopolski Konkurs z fizyki „GALILEO”

wyróżnienie:

- Oliwia Godek – IIIb gimnazjum

-Patrycja Czech - IIIb gimnazjum

-Maciej Feliks - IIIb gimnazjum


Ogólnopolski Konkurs Origami „Cztery żywioły”

wyróżnienie – Aleksandra Chrobok – IIIa gimnazjum


Osiągnięcia recytatorskie

1. XXII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „O skrzydło orle” organizowany przez WDK w Rzeszowie

– I miejsce Oskar Drozd z klasy IIIaG

- III miejsce Oliwia Wątor z kl. 6b

2. Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Literatura i dzieci” organizowany przez WDK w Rzeszowie

-III miejsce Oliwia Wątor z kl. 6b

-wyróżnienie Weronika Mikuszewska z kl. 5c

-wyróżnienie na etapie rejonowym Hanna Szczęch z kl. 6b

-wyróżnienie na etapie gminnym Oliwia Sanocka z kl. 6a i Zuzanna Armata z kl. 5c

3. Wojewódzki Konkurs Poezji Adama Mickiewicza „Ja i Ojczyzna to jedno”

- II miejsce Oskar Drozd z kl. IIIaG

-wyróznienie Izabela Roś z kl. IIIaG

Osiągnięcia literackie

Zuzanna Armata z kl. 5c – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Popisz się talentem” (praca wydana w zbiorze prac pt. „Tajemnicza wyprawa”)

 Osiągnięcia polonistyczne

Kinga Winiarska zakwalifikowana do III etapu Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego - zdobyła tytuł finalisty

Osiągnięcia plastyczne

1. Konkurs plastyczny „Literatura i dzieci” organizowany przez WDK w Rzeszowie                                                       -wyróżnienie Katarzyna Mendocha z kl. 5c

2. Szkolny konkurs na najciekawszy plakat niepodległościowy

-I miejsce Patrycja Czech, Sabina Zabik z kl. IIIbG

-II miejsce Gabriela Golowska z kl. 5c

-III miejsce Natalia Michalec z kl. 3a


Ogólnopolski Konkurs z fizyki „PINGWIN”

wyróżnienie – Oliwia Godek – IIIb gimnazjum


Ogólnopolski Konkurs Origami „Barwy biało-czerwone ukryte w papierze”

I miejsce – Aleksandra Chrobok – IIIa gimnazjum

Rok szkolny 2017/2018

Ogólnopolski Konkurs Literacki ph. „Moje spotkania z przyrodą”

Oliwia Wątor,  klasa 5b – laureatka

Sylwia Dąbrowska, kl.VIIB – laureatka

Hania Szczęch, kl. Vb - wyróżnienie


Ogólnopolski Konkurs Literacki ph. „Popisz się talentem”

Laureatka - Zuzia Armata, klasa 4c


Gminny Konkurs Literacko – Plastycznego pod hasłem „Trzeźwa Głowa”

  1. Monika Ziobrowska, kl.IVB – nagroda
  2. Anna Winiarska, kl.IVB – nagroda
  3. Katarzyna Mendocha, kl.IVB - wyróżnienie
  4. Dominika Mendocha, kl.IIIC - wyróżnienie
  5. Jakub Soboń, kl.IVB - wyróżnienie
  6. Kamil Król, kl.VB - wyróżnienie
  7. Natalia Stasiowska, kl.VIIB - wyróżnienie
  8. Natalia Król, kl.VIIB - wyróżnienie
  9. Emanuela Muszyńska, kl.IIIB gimnazjum – nagroda
  10. Sandra Strzępek, kl.IIIA gimnazjum – wyróżnienie
  11. Sylwia Płaziak, kl.IIIA gimnazjum - wyróżnienie
  12. Stasiowska Klaudia, kl.IIIB gimnazjum - wyróżnienie
  13. Gabriela Prokopowicz, kl.IIIA gimnazjum - wyróżnienie
  14. Andżelina Świstak, kl.IIIB gimnazjum - wyróżnienie

XII Wojewódzki Konkurs Origami w Stalowej Woli.

Kategoria tradycyjny moduł chiński.

SZKOŁA podstawowa- klasa VII

I. m – Szymon Stefanik kl. VIIa SP nr 1 we Frysztaku

II. m – Natalia Stasiowska kl. VIIb, SP nr 1 we Frysztaku

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa II

I. m – Sabina Ząbik kl. IIa gimnazjum

I. m –Aleksandra Chrobok kl. IIb gimnazjum

II. m – Wiktoria Papuga kl. IIB gimnazjum

III. m –Klaudia Ogorzałek kl. IIb gimnazjum

III. m – Patrycja Prokopowicz kl. IIa gimnazjum

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa III

I. m – Sylwia Płaziak kl. IIIa gimnazjum

I. m – Julia Ziobro kl. IIIa gimnazjum

I.m – Emanuela Muszyńska kl. IIIb gimnazjum

II. m – Gabriela Prokopowicz kl. IIIa gimnazjum

II. m – Sandra Strzępek kl. IIIa gimnazjum


Ogólnopolski Konkurs Origami „Bajki zaklęte w papierze”

III miejsce – Daria Kulpińska, kl. IIB gimnazjum


III Powiatowy Festiwal Kultury Europejskiej w Czudcu

III miejsce – Oliwia Godek, kl. IIB gimnazjum


KONKURS  „KREATOR MODY 2018 – projekt ubioru, zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

wyróżnienie – Emanuela Muszyńska, kl.IIIB gimnazjum


I Powiatowe Dyktando Patriotyczne. W kategorii szkół gimnazjalnych:

Łucja Szopa – zajęła I miejsce

Karolina Godek – III miejsce 


 Powiatowy Konkurs Historyczno- Literackiego „Moja Niepodległa”.

 Łucja Szopa – zdobyła nagrodę główną w konkursie za artykuł „Patriotyzm w nieudanej próbie zdefiniowania”,

Zuzannie Kik – przyznano jedyne w tym konkursie wyróżnienie.


Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie

Zespół ,,Wir-ki” z klasy IIG - zajął II miejsce.

Tytułowy Oskar- Maciej Feliks- dostał nagrodę Grand Prix za najlepszą kreację aktorską!


Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza ph. „Kredki” w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Nagrody otrzymały:

Magdalena Lewko kl. I i Katarzyna Mendocha kl. IV

oraz  Kamil Chajec – kl.V.

Reprodukcja nagrodzonej pracy Kamila znajduje się na plakatach i dyplomach konkursowych.

Pracę Jakuba Ostaleckiego z kl. V zakwalifikowano na wystawę.


PRZEDMIOTOWY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

KINGA WINIARSKA – FINALISTKĄ


Ogólnopolski Konkurs „Galileo”

Uczennica klasy IIIA Julia Ziobro została laureatką konkursu z fizyki


Wojewódzki Konkurs – Literatura i dzieci „Dzień bez komputera”. 

WYRÓŻNIENIA:

NATALIA KOSTUR – III b

PATRYCJA CIOSEK – Va

KAMIL KOWALSKI  – Va

Na wystawę zakwalifikowano prace: Leny Pilut, Martyny Rec, Kacpra Frodymy Citkowskiego, Jakuba Koniecznego oraz Anny Kostur i Weroniki Tęczy.


I Ogólnopolski Konkurs Poetycki pt.„Pejzaże strzyżowskie”

III miejsce – Sylwia Dąbrowska – kl.VIIB


Wojewódzki Konkurs  „Literatura i dzieci”

III miejsce - Oliwia Wątor – kl. Vb


 VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod nazwą  „Pod kolorowym Parasolem Jesieni” 

Kategoria 7-10 lat:

Wyróżnienia:

  • Szymon Banek
  • Katarzyna Muszyńska

Jury postanowiło także wyróżnić Panią D. Wojtanowską.

Lista prac zakwalifikowanych na wystawę: Krystian Dominik, Daria Stępień, Julia Kapinos, Adrian, Kamil Kowalski.


 SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘ THE BIG CONTEST 2017’,

  1. Aleksandra Stefanik z kl. II b   – 45 pkt/ 54
  2. Łucja Szopa z kl. III a                – 44 pkt/54

Patrycja Czech z kl. II b             – 44 pkt/54

Maciej Feliks  z kl. II b               – 44 pkt/54

Michał Prokopowicz z kl. II a    – 44 pkt/ 54

  1. Kornelia Pająk z kl. III a            – 42 pkt/54

Oskar Kowalski z kl. II a            – 42 pkt/54


SZKOLNY KONKURS KOMPUTEROWY „NIE ZATAPIAJ SWOICH MARZEŃ”

I miejsce:

Papuga Wiktoria i Nikola Ciosek – kl. IIB gimnazjum


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1. Julia Ziobro, kl IIIA gimnazjum- fizyka, biologia

2. Karolina Godek, kl IIIA gimnazjum- język polski

3. Łucja Szopa, kl.IIIA – język niemiecki

4.  Kinga Winiarska, kl.VIIB – j.polski


 

Rok szkolny 2016/2017

 Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z fizyki „PANDA”:

Martyna Pałys z klasy IIIA – III miejsce,  uzyskała tytuł laureata.

 


Wyniki XI Wojewódzkiego Konkursu Origami

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa I

I. m – Wiktoria Papuga, kl. Ib

I. m – Aleksandra Chrobok, kl. Ia,

I. m – Zuzanna Owczarska, kl. Ib,

II. m – Daria Kulpińska, kl. Ib

II. m – Klaudia Ogorzałek, kl. Ib

II. m – Jakub Godek, kl. Ib

III. m – Oliwia Godek, kl. Ib

III. m – Patrycja Czech, kl. Ib

Wyróżnienie: Sabina Ząbik, kl.

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa II

I. m – Sylwia Płaziak, kl. IIa,

I. m – Klaudia Stasiowska, kl. IIb,

II. m – Emanuela Muszyńska, kl. IIb,

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa III

Im – Edyta Bobowska, kl. IIIb,

II. m – Paulina Chrobok, kl. IIIa


 

V Ogólnopolski Festiwal Origami w Żarowie „Piękno papierowych kwiatów”:

II miejsce – Aleksandra Chrobok, kl.Ia

III miejsce – Patrycja Czech, kl.Ib

III miejsce   – Sylwia Płaziak, kl.IIa


Gminny konkurs literacko – plastyczny po hasłem „Trzeźwa głowa”.

Sylwia Płaziak, kl. IIA – I miejsce,

Emanuela Muszyńska, kl. IIB – II miejsce


 Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej ‘We are the Music’ 

I miejsce Łucja Szopa z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku

II miejsce – Ilaria Muszyńska z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku,

Wyróżnienie trafiło do  Emanuelii Muszyńskiej

Publiczność również oceniała występy uczniówNagroda Publiczności została przyznana Łucji Szopie.


Konkurs fotograficzny „Filmowe inspiracje” - ZSP im. Jana Szczepanika w Krośnie:

Jakub Godek – I miejsce,

Dominika Mikuszewska – wyróżnienie


Wyniki  przedmiotowych konkursów kuratoryjnych:

Szymon Petka – laureat z języka angielskiego

Jakub Feliks – finalista z języka angielskiego

Jakub Godek – laureat z języka polskiego

Piotr Wojciechowski – finalista z języka niemieckiego


 Dzień Języków Obcych w Krośnie

Junior Master Of English 2016 – I miejsce: Szymon Petka

Junior Master Of English 2016 – III miejsce: Jakub Feliks

Lista zwycięzców w innych konkursach językowych:

  • Kacper Papuga (konkurs Spell-ing Bee)
  • Karolina Godek (konkurs The Ear of Szczepanik)
  • Ilaria Muszyńska (również konkurs The Ear of Szczepanik)

 IV Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Braci Grimmów

Uczniowie Gimnazjum Publicznego nr1 we Frysztaku zdobyli następujące miejsca:

  1. Oskar Kowalski z kl. I ,,b’’ – II miejsce (w grupie klas pierwszych)
  2. Kinga Konsur  z kl. III,,c’’ – III miejsce ( w grupie klas drugich i trzecich)
  1. Martyna Pałys z kl. III,,a”- wyróżnienie

XIX Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki  Religijnej  „LAUDATE DEO”

II miejsce: Kinga Frączek i Łucja Szopa


XX Regionalny Konkurs Recytatorski o tytule „Skrzydło Orle”

II miejsce – Franciszek Czaja, kl. IIIa

III miejsce – Martyna Pałys, kl. IIIa


Gminny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”

I m – Stanisław Armata, kl.I

II m – Emanuela Muszyńska, kl.II