Rok szkolny 2017/2018

Ogólnopolski Konkurs Literacki ph. „Moje spotkania z przyrodą”

Oliwia Wątor,  klasa 5b – laureatka

Sylwia Dąbrowska, kl.VIIB – laureatka

Hania Szczęch, kl. Vb - wyróżnienie


Ogólnopolski Konkurs Literacki ph. „Popisz się talentem”

Laureatka - Zuzia Armata, klasa 4c


Gminny Konkurs Literacko – Plastycznego pod hasłem „Trzeźwa Głowa”

  1. Monika Ziobrowska, kl.IVB – nagroda
  2. Anna Winiarska, kl.IVB – nagroda
  3. Katarzyna Mendocha, kl.IVB - wyróżnienie
  4. Dominika Mendocha, kl.IIIC - wyróżnienie
  5. Jakub Soboń, kl.IVB - wyróżnienie
  6. Kamil Król, kl.VB - wyróżnienie
  7. Natalia Stasiowska, kl.VIIB - wyróżnienie
  8. Natalia Król, kl.VIIB - wyróżnienie
  9. Emanuela Muszyńska, kl.IIIB gimnazjum – nagroda
  10. Sandra Strzępek, kl.IIIA gimnazjum – wyróżnienie
  11. Sylwia Płaziak, kl.IIIA gimnazjum - wyróżnienie
  12. Stasiowska Klaudia, kl.IIIB gimnazjum - wyróżnienie
  13. Gabriela Prokopowicz, kl.IIIA gimnazjum - wyróżnienie
  14. Andżelina Świstak, kl.IIIB gimnazjum - wyróżnienie

XII Wojewódzki Konkurs Origami w Stalowej Woli.

Kategoria tradycyjny moduł chiński.

SZKOŁA podstawowa- klasa VII

I. m – Szymon Stefanik kl. VIIa SP nr 1 we Frysztaku

II. m – Natalia Stasiowska kl. VIIb, SP nr 1 we Frysztaku

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa II

I. m – Sabina Ząbik kl. IIa gimnazjum

I. m –Aleksandra Chrobok kl. IIb gimnazjum

II. m – Wiktoria Papuga kl. IIB gimnazjum

III. m –Klaudia Ogorzałek kl. IIb gimnazjum

III. m – Patrycja Prokopowicz kl. IIa gimnazjum

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa III

I. m – Sylwia Płaziak kl. IIIa gimnazjum

I. m – Julia Ziobro kl. IIIa gimnazjum

I.m – Emanuela Muszyńska kl. IIIb gimnazjum

II. m – Gabriela Prokopowicz kl. IIIa gimnazjum

II. m – Sandra Strzępek kl. IIIa gimnazjum


Ogólnopolski Konkurs Origami „Bajki zaklęte w papierze”

III miejsce – Daria Kulpińska, kl. IIB gimnazjum


III Powiatowy Festiwal Kultury Europejskiej w Czudcu

III miejsce – Oliwia Godek, kl. IIB gimnazjum


KONKURS  „KREATOR MODY 2018 – projekt ubioru, zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

wyróżnienie – Emanuela Muszyńska, kl.IIIB gimnazjum


I Powiatowe Dyktando Patriotyczne. W kategorii szkół gimnazjalnych:

Łucja Szopa – zajęła I miejsce

Karolina Godek – III miejsce 


 Powiatowy Konkurs Historyczno- Literackiego „Moja Niepodległa”.

 Łucja Szopa – zdobyła nagrodę główną w konkursie za artykuł „Patriotyzm w nieudanej próbie zdefiniowania”,

Zuzannie Kik – przyznano jedyne w tym konkursie wyróżnienie.


Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie

Zespół ,,Wir-ki” z klasy IIG - zajął II miejsce.

Tytułowy Oskar- Maciej Feliks- dostał nagrodę Grand Prix za najlepszą kreację aktorską!


Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza ph. „Kredki” w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Nagrody otrzymały:

Magdalena Lewko kl. I i Katarzyna Mendocha kl. IV

oraz  Kamil Chajec – kl.V.

Reprodukcja nagrodzonej pracy Kamila znajduje się na plakatach i dyplomach konkursowych.

Pracę Jakuba Ostaleckiego z kl. V zakwalifikowano na wystawę.


PRZEDMIOTOWY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

KINGA WINIARSKA – FINALISTKĄ


Ogólnopolski Konkurs „Galileo”

Uczennica klasy IIIA Julia Ziobro została laureatką konkursu z fizyki


Wojewódzki Konkurs – Literatura i dzieci „Dzień bez komputera”. 

WYRÓŻNIENIA:

NATALIA KOSTUR – III b

PATRYCJA CIOSEK – Va

KAMIL KOWALSKI  – Va

Na wystawę zakwalifikowano prace: Leny Pilut, Martyny Rec, Kacpra Frodymy Citkowskiego, Jakuba Koniecznego oraz Anny Kostur i Weroniki Tęczy.


I Ogólnopolski Konkurs Poetycki pt.„Pejzaże strzyżowskie”

III miejsce – Sylwia Dąbrowska – kl.VIIB


Wojewódzki Konkurs  „Literatura i dzieci”

III miejsce - Oliwia Wątor – kl. Vb


 VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod nazwą  „Pod kolorowym Parasolem Jesieni” 

Kategoria 7-10 lat:

Wyróżnienia:

  • Szymon Banek
  • Katarzyna Muszyńska

Jury postanowiło także wyróżnić Panią D. Wojtanowską.

Lista prac zakwalifikowanych na wystawę: Krystian Dominik, Daria Stępień, Julia Kapinos, Adrian, Kamil Kowalski.


 SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘ THE BIG CONTEST 2017’,

  1. Aleksandra Stefanik z kl. II b   – 45 pkt/ 54
  2. Łucja Szopa z kl. III a                – 44 pkt/54

Patrycja Czech z kl. II b             – 44 pkt/54

Maciej Feliks  z kl. II b               – 44 pkt/54

Michał Prokopowicz z kl. II a    – 44 pkt/ 54

  1. Kornelia Pająk z kl. III a            – 42 pkt/54

Oskar Kowalski z kl. II a            – 42 pkt/54


SZKOLNY KONKURS KOMPUTEROWY „NIE ZATAPIAJ SWOICH MARZEŃ”

I miejsce:

Papuga Wiktoria i Nikola Ciosek – kl. IIB gimnazjum


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1. Julia Ziobro, kl IIIA gimnazjum- fizyka, biologia

2. Karolina Godek, kl IIIA gimnazjum- język polski

3. Łucja Szopa, kl.IIIA – język niemiecki

4.  Kinga Winiarska, kl.VIIB – j.polski


 

Rok szkolny 2016/2017

 Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z fizyki „PANDA”:

Martyna Pałys z klasy IIIA – III miejsce,  uzyskała tytuł laureata.

 


Wyniki XI Wojewódzkiego Konkursu Origami

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa I

I. m – Wiktoria Papuga, kl. Ib

I. m – Aleksandra Chrobok, kl. Ia,

I. m – Zuzanna Owczarska, kl. Ib,

II. m – Daria Kulpińska, kl. Ib

II. m – Klaudia Ogorzałek, kl. Ib

II. m – Jakub Godek, kl. Ib

III. m – Oliwia Godek, kl. Ib

III. m – Patrycja Czech, kl. Ib

Wyróżnienie: Sabina Ząbik, kl.

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa II

I. m – Sylwia Płaziak, kl. IIa,

I. m – Klaudia Stasiowska, kl. IIb,

II. m – Emanuela Muszyńska, kl. IIb,

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa III

Im – Edyta Bobowska, kl. IIIb,

II. m – Paulina Chrobok, kl. IIIa


 

V Ogólnopolski Festiwal Origami w Żarowie „Piękno papierowych kwiatów”:

II miejsce – Aleksandra Chrobok, kl.Ia

III miejsce – Patrycja Czech, kl.Ib

III miejsce   – Sylwia Płaziak, kl.IIa


Gminny konkurs literacko – plastyczny po hasłem „Trzeźwa głowa”.

Sylwia Płaziak, kl. IIA – I miejsce,

Emanuela Muszyńska, kl. IIB – II miejsce


 Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej ‘We are the Music’ 

I miejsce Łucja Szopa z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku

II miejsce – Ilaria Muszyńska z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku,

Wyróżnienie trafiło do  Emanuelii Muszyńskiej

Publiczność również oceniała występy uczniówNagroda Publiczności została przyznana Łucji Szopie.


Konkurs fotograficzny „Filmowe inspiracje” - ZSP im. Jana Szczepanika w Krośnie:

Jakub Godek – I miejsce,

Dominika Mikuszewska – wyróżnienie


Wyniki  przedmiotowych konkursów kuratoryjnych:

Szymon Petka – laureat z języka angielskiego

Jakub Feliks – finalista z języka angielskiego

Jakub Godek – laureat z języka polskiego

Piotr Wojciechowski – finalista z języka niemieckiego


 Dzień Języków Obcych w Krośnie

Junior Master Of English 2016 – I miejsce: Szymon Petka

Junior Master Of English 2016 – III miejsce: Jakub Feliks

Lista zwycięzców w innych konkursach językowych:

  • Kacper Papuga (konkurs Spell-ing Bee)
  • Karolina Godek (konkurs The Ear of Szczepanik)
  • Ilaria Muszyńska (również konkurs The Ear of Szczepanik)

 IV Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Braci Grimmów

Uczniowie Gimnazjum Publicznego nr1 we Frysztaku zdobyli następujące miejsca:

  1. Oskar Kowalski z kl. I ,,b’’ – II miejsce (w grupie klas pierwszych)
  2. Kinga Konsur  z kl. III,,c’’ – III miejsce ( w grupie klas drugich i trzecich)
  1. Martyna Pałys z kl. III,,a”- wyróżnienie

XIX Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki  Religijnej  „LAUDATE DEO”

II miejsce: Kinga Frączek i Łucja Szopa


XX Regionalny Konkurs Recytatorski o tytule „Skrzydło Orle”

II miejsce – Franciszek Czaja, kl. IIIa

III miejsce – Martyna Pałys, kl. IIIa


Gminny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”

I m – Stanisław Armata, kl.I

II m – Emanuela Muszyńska, kl.II

Rok szkolny 2015/2016

Laureatka NAGRODY PODKARPACKIEGO STOWARZYSZENIA SAMORZĄDÓW TERYTORIALNYCH:

Katarzyna Winiarska, kl.IIIa

Nagroda: wyjazd do Brukseli.


IX edycja Powiatowego Konkursu Twórczości Młodych „Kiedy myślę Ojczyzna”.

Laureatka: Kinga Husar, klasy IIc


X Wojewódzki Konkurs Origami w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży pt. „Wędrówki po krainie Origami”

Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa I

I m – Klaudia Stasiowska kl. I 

I m - Sandra Strzępek kl. Ia 

II m - Sylwia Płaziak kl. Ia 

Wyróżnienia:

 Karolina Godek kl. Ia

Julia Ziobro kl. Ia 

 Kategoria tradycyjny moduł chiński- gimnazjum- klasa II

I m - Dominika Mikuszewska kl. II a 

Im  - Katarzyna Garncarska kl. II a

 IIm  - Paulina Chrobok kl. II a


Ogólnopolski Konkurs Origami „Kwiaty”

-Sylwia Płaziak – wyróżnienie


XIII edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deo”

II miejsce - zespół „Effatha” w składzie: Katarzyna Winiarska, Kinga Frączek


Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny zorganizowany przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Krośnie

III miejsce – Katarzyna Winiarska, kl.IIIa


Razem przeciw dopalaczom”  -  kategoria spot reklamowy w konkursie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie Filii w Strzyżowie

I miejsce - Anita Mikuszewska i Katarzyna Winiarska, kl.IIIa


Konkurs „Junior Master of English”

II miejsce –  Szymon Petka, kl. II a


Szkolny Konkurs Ortograficzny  pt. „Na przekór jesienno-zimowej chandrze”

I miejsce- Zofia Szczęch
II miejsce- Nina Stopa
III miejsce- Marlena Tyburska

W gminnych zmaganiach II miejsce zajęła Zosia, a III miejsce Marlenka.


Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny 2015”

Najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Wojciechowski Piotr, IIa – V miejsce w województwie
  2. Woźniak Michał, IIa – XIV miejsce w województwie
  3. Pałys Martyna, IIa – XXV miejsce w województwie
  4. Godek Karolina, Ia – 38 miejsce w województwie
  5. Mikuszewski Krystian, Ia – 38 miejsce w województwie

Międzynarodowy konkurs PANGEA 2016:

- Piotr Wojciechowski IIA- najlepszy wynik w szkole


Ogólnopolski konkurs MAKS MATEMATYCZNY (konkurs internetowy)

-Piotr Wojciechowski IIA (4 miejsce w województwie)                                     -Michał Woźniak IIA (7 miejsce w województwie)


Międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY- Michał Woźniak IIA- najlepszy wynik w szkole


IX Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego  Gimnazjów Powiatu Strzyżowskiego

II miejsce zajęła drużyna w składzie:

Nina Stopa, Martyna Pałys, Dominika Mikuszewska, Michał Woźniak, Ilaria Muszyńska, Kamil Wilk, Jakub Godek,  Paulina Chrobok, Karolina Stadnicka, Katarzyna Garncarska, Kinga Steczkowska, Zuzanna Wiśniowska, Sylwia Brzezowska, Piotr Świstak oraz Piotr Wojciechowski


Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie

Wyróżnienie zdobyła drużyna w składzie:

Kasia Garncarska,  Martyna Pałys, Ilaria Muszyńska, Kamil Wilk,  Michał Woźniak, Franek Czaja, Paulina Chrobok , Karolina Stadnicka, Jakub Godek, Dominika Mikuszewska, Nina Stopa,   Sylwia Brzezowska, Kinga Steczkowska, Zuzia Wiśniowska, Piotrek Wojciechowski, Konrad Romański i Jakub Kowalski.


Konkurs ortograficzny z języka angielskiego – ‘DICTATION COMPETITION 2016’

I miejsce - Jakub Feliks (II.b) - 97p. / 99 p. możliwych

II miejsce - Szymon Petka (II.a) - 96 p.

III miejsce - Ewelina Tęczar (III.c) - 94 p.

Spośród klas pierwszych najlepszą z angielskiej ortografii okazała się Kornelia Pająk (I.a) – 86 p.


 XIX Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Turaszówce

Wyróżnienie - Kinga Frączek, kl.IIb


 I Powiatowy Festiwal Kultury Europejskiej w Czudcu

II miejsce –  Katarzyna Winiarska, kl.IIIa


Podkarpacki Konkurs Dziennikarski im. Pawłowskiego w Jaśle 

II miejsce - Martyna Pałys, kl.IIA

wyróżnienie – Ilaria Muszyńska, kl.IIA


IV Ogólnopolski Festiwal Origami pt. „Papierowe lato”

II miejsce – Sylwia Płaziak, kl.Ia

III miejsce – Weronika Kotras, kl.IIIb


III   Wojewódzki  Konkurs Języka Niemieckiego   im. J.i W. Grimmów

wyróżnienia: Kinga Konsur, kl. IIc,

Zuzanna Chmielowska   i  Łucja Szopa, kl.Ia


Konkursy przedmiotowe:

Katarzyna Winiarska, kl.IIIa – laureatka konkursu historycznego, finalistka konkursu z j.polskiego