246753818_392285745946196_4162290121955795340_n (1)

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

„Za trud i okazane serce dziękujemy!” pod takim hasłem 13 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 5b i 7b zadbali o wyjątkowy charakter tego dnia. To oni przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich obecnych pracowników szkoły oraz licznie przybyłych pań i panów emerytów. Pan Dyrektor serdecznie powitał zebranych. Podczas części artystycznej padło wiele ciepłych słów pod adresem wszystkich pracowników naszej szkoły. Było odświętnie, podniośle, chwilami wręcz wzruszająco, ale też żartobliwie i wesoło.

Dowiedzieliśmy się, że dawno, dawno temu w jednej z wielu szkół, nauczyciel zwany bakałarzem zdenerwowany słabym poziomem odpowiedzi uczniów, wygarnął im tymi słowy: „Eee! Dukacie i dukacie, ale żaden z was porządnie się nie nauczył!” I to właśnie od tych słów pochodzi słowo e…dukacja! To oczywiście żart!

Mogliśmy ponadto zobaczyć pierwszego nauczyciela, zwanego pedagogos, a także jego pierwszego ucznia, który swym zachowaniem bardzo przypominał współczesne dzieci.

Obejrzeliśmy także wesołą scenkę z życia szalonej pani sekretarki, bardzo skrupulatnego dyrektora i niezdecydowanego nauczyciela ubiegającego się o pracę w szkole.

Wiersze i piosenki chwaliły pracę nauczycieli i narzekały na ciężki los uczniów.

Na koniec nie zabrakło podziękowań dla każdego nauczyciela i pracownika szkoły oraz tradycyjnego „Sto lat.”

 

A oto życzenia uczniów:

- Paniom z nauczania początkowego dziękujemy za pierwsze literki i oswojanie nas z tym, co nas czeka w następnych klasach.

- Nauczycielom polonistom życzymy logicznych wypracowań, górnolotnych wypowiedzi  i mistrzów ortografii. Dziękujemy za wszczepianie nam pięknej polszczyzny i nierówną walkę z bykami na dyktandach.

- Nauczycielom wspomagającym dziękujemy za służenie pomocą i wsparciem.

- Nauczycielom przedmiotów ścisłych życzymy, aby lewa strona życiowego równania zawsze równała się prawej i żeby nie zawierało ono zbyt wielu niewiadomych. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni nauczycielom matematyki, chemii, biologii i fizyki za to, że często wbrew naszej woli, uparcie udowadniają nam, że wiedza jest wielka, ciekawa i nieskończona.

- Nauczycielom historii, geografii, przyrody życzymy map bez plam i umiejętności obierania właściwego kierunku – nawet wtedy, gdy wieje wiatr historii.

- Nauczycielom języków obcych życzymy samych poliglotów, używających wszystkich znanych – niejednokrotnie tylko im – języków obcych.

-Nauczycielom wychowania fizycznego życzymy, żeby zawsze wychodzili na prostą i trafiali w dziesiątkę.

- Księdzu, siostrze oraz pani katechetce dziękujemy za prostowanie i ucinanie rogów „diabełkom”

- Nauczycielom muzyki i plastyki dziękujemy za rozwijanie wrażliwości na piękno muzyki i barw.

- Paniom informatyczkom życzymy jak najmniej wirusów, dużej pojemności pamięci operacyjnej i stałego dopływu Internetu.

- Paniom pedagog i pani psycholog życzymy tylko miłych kontaktów z nami i naszymi rodzicami.

- Pani z biblioteki życzymy samych chodzących encyklopedii i moli książkowych i dalszych sukcesów w rozpalaniu w nas pasji do gry w szachy.

- Paniom sekretarkom życzymy takiego komputera, który robiłby za nie wszystko!

- Paniom sprzątaczkom i paniom z kuchni dziękujemy za pomieszczenia zawsze błyszczące czystością i obiad podany z czułością.

- Panom woźnym życzymy samonaprawialnych klamek, niezbijalnych szyb i szybko topniejącego śniegu.

- Pani higienistce życzymy jak najmniej pacjentów z rozbitymi kolanami i nosami.

- Pani Dyrektor i Panu Dyrektorowi dziękujemy za to, że w murach szkolnych czujemy się bezpiecznie – jak u siebie w domu.

Kochani nauczyciele bądźcie wciąż z nami.

Życzymy Wam szczęścia na następne lata.

niech żyje i rozkwita nasza OŚWIATA!

Akademię pomogli uczniom przygotować: Paulina Żurowska-Błoniarz, Elżbieta Filip, Agnieszka Dziok oraz Janusz Czekajowski.