Spotkanie naszych uczniów z pracownikiem Sanepidu

IMG_114815 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z pracownicą Sanepidu w Strzyżowie, p. Agatą Malec. Przygotowaną prezentacją w bardzo krótki, ale treściwy sposób zapoznała uczniów z rodzajami chorób zakaźnych, profilaktyką (szczepienia) i leczeniem. Ponadto uczniowie zostali wdrożeni w tematykę uzależnień.
Tę prezentację przygotowali uczniowie klasy 8a. Tematyka dotyczyła uzależnień od alkoholu, nikotyny i narkotyków. Te treści szczegółowo omawiane będą na lekcjach pedagogicznych prowadzonych w poszczególnych kategoriach wiekowych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie całej szkoły. Prezentacje dostosowane były do poszczególnych grup wiekowych; dla najmłodszej grupy, uczniów klas 1-3 raz dla uczniów klas 4-8. Organizując spotkanie uczniów z pracownikiem Sanepidu, odpowiedzialnym za edukację zdrowotną dzieci i młodzieży w naszym środowisku, daliśmy wyraz naszej troski o wyposażenie naszych uczniów w wiedzę w każdej dziedzinie. Mamy nadzieję, że w przyszłości zdobyte informacje pozwolą na zapobiegnięcie chorobom zakaźnym lub uzależnieniom. Trzymamy kciuki za zdrowie i mądre wybory naszych uczniów.

IMG_1154IMG_1155

IMG_1163

 

Pedagog szkolny

                                                                                    Małgorzata Gliwska- Jędrysik