Archiwa kategorii: Aktualności

11.11.2021 Obchodziliśmy 203 rocznice odzyskania niepodległości!!

ffff11 listopad to bardzo ważny dzień dla Polaków. W szkole został zorganizowany występ 10.11 (ponieważ jedenastego było wolne) przez naszych kolegów z siódmej klasy z pomocą nauczycieli.   Na występie były patriotyczne pieśni i zmuszające do refleksji monologi. Wszyscy występujący mieli ciekawe stroje. Większość wojskowe mundury jednak kilka dziewczyn podczas przedstawienia miało tradycyjne polskie stroje ludowe. Owe dziewczyny podczas przedstawienia starały się zobrazować mowę staropolską. Było to bardzo fajne doświadczenie usłyszeć płynnie takie dialogi i na pewno nie każdy miał szanse w życiu coś takiego usłyszeć. Występ w całości był całkiem ładny jednak potem wróciliśmy do klasy i dokańczaliśmy rutynę dnia…

eee1

Dyktando Niepodległościowe – Kasia Drzał i Daria Stępień Laureatkami!

Z ogromną radością informujemy, że w IX Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii ” nasze uczennice: Kasia Drzał z klasy 6a i Daria Stępień z klasy 8c zdobyły tytuł LAUREATA w swoich kategoriach w województwie podkarpackim.

To zwycięstwo zbiegło się z obchodami Święta Niepodległości, zatem to piękny prezent nie tylko dla Rodziców, Uczennic, szkoły, ale i dla Niepodległej. Piękne i poprawne posługiwanie się językiem polskim jest bowiem we współczesnym świecie jednym z przejawów patriotyzmu.

Gratulujemy Kasi i Darii uzyskanych tytułów, wysokich lokat na listach laureatów naszego województwa i życzymy jeszcze wielu sukcesów w dziedzinie nauk humanistycznych. (I nie tylko, oczywiście)

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie: http://dyktando.hostingasp.pl eee eee1

Sukcesy Julii i Marleny w konkursie „Bezpieczne Wakacje 2021”

Projekt-bez-tytułu-3Miło nam poinformować, że w wojewódzkim konkursie plastycznym ph. „Bezpieczne Wakacje 2021” Julia Kapinos z klasy 8c zajęła I miejsce, a Marlena Kowalska z klasy 7a – III miejsce. To duży sukces dziewczyn! Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie wytypowała bowiem prace naszych uczennic do grona dziewięciu ( spośród 160 ), które będą walczyć o dalsze miejsca na etapie wojewódzkim. Zatem …życzymy powodzenia, a dotychczasowych sukcesów gratulujemy!