konkurs recyt. województwo zdj.1.

WIELKI SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM „ZAWSZE WIERNI”

Martyna Rec zajęła pierwsze miejsce w województwie, a Lena Pilut miejsce trzecie w Turnieju Poezji i Prozy! Konkurs odbywał się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Uczennice w nagrodę za recytatorski kunszt otrzymały ciekawe nagrody, m. in. monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Polskiego.  

W Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się finał 8. Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”. W rywalizacji wzięło udział 32 finalistów Podkarpacia, którzy zaprezentowali swoje talenty artystyczne. Dla uczestników była to także okazja do poszerzania swojej wiedzy na temat historii Polski i jej bohaterów.

Elżbieta Orzech z PCEK w Ropczycach, koordynator konkursu, podkreśla, że podczas wydarzenia przekazywane są wartości takie jak: ojczyzna, patriotyzm, honor, wierność zasadom, wolność, niepodległość i bohaterstwo.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami interpretacyjnymi i artystycznymi, a ich występy oceniano pod kątem pięciu kryteriów: dostosowanie repertuaru, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny, sposób podejścia do tekstu i jego interpretacja – tłumaczy członek jury, Bogumiła Stec – Świderska.

konkurs recyt. województwo zdj. 2.