Uczniowie z naszej partnerskiej szkoły Realschule Bad Iburg we Frysztaku!

Od 25.05.13 do 01.06.13 gościli we Frysztaku i w Krakowie uczniowie z naszej partnerskiej szkoły Realschule Bad Iburg. Nasi goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, złożyli oficjalną wizytę w Urzędzie Gminy we Frysztaku, zwiedzali Kraków oraz były obóz zagłady Auschwitz – Birkenau.

1bdc234b25eb2d70med

Odbyli wycieczkę do Rzeszowa, gdzie w tym roku zostaliśmy zaproszeni razem z naszymi gości do Urzędu Marszałkowkiego, aby tam opowiedzieć o trwającej już ponad 10 lat współpracy naszych szkół. Byliśmy również w skansenie Karpacka Troja w Trzcinicy k.Jasła oraz bawiliśmy się na wieczorze integracyjnym w GOK-u, gdzie zaprezentowaliśmy naszym gościom nasze obcojęzyczne zmagania ze sztuką oraz tańczyliśmy na dyskotece.

b5ba5c93181fdefemed
Patrycja Ziobro – klasa 3e: wymiana to wspaniałe przeżycie, które pewnie będę pamiętać przez całe swoje życie. W tym roku po raz drugi brałam w niej udział. Zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc, poznałam wielu interesujących ludzi oraz miałam okazje poznać kulturę i obyczaje w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Przywiozłam mnóstwo pozytywnych wrażeń i jeszcze więcej cudownych wspomnień oraz podszkoliłam język niemiecki. Nie było czasu na nudę. Każdy dzień był świetnie zaplanowany, a jak mieliśmy czas wolny to potrafiliśmy go znakomicie zagospodarować. Gdybym miała jeszcze kiedyś okazję wziąć udział w takiej wymianie na pewno bym to zrobiła.

b41b7161c835336fmed
Justyna Poprawa – klasa 3e: Pobyt w Niemczech bardzo mi się podobał. Największym przeżyciem było dla mnie spotkanie z Francuzami(również z wymiany niemiecko-francuskiej). W grupach 3-osobowych (Polak, Francuz i Niemiec) mieliśmy wykonać projekt. Mimo kilku problemów z dogadaniem się, zawsze znaleźliśmy wspólny język.
Wymiana to wspaniała okazja, aby poćwiczyć zastosowanie języka, ale także przygoda zycia, którą każdemu polecam. Z przyjemnością wybrałabym się jeszcze raz do Bad Iburga, mimo, że byłam już drugi raz. Był to cudowny i na pewno niezapomniany tydzień!